Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Kalėdinis koncertas

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

2012 m. gruodžio 23 d. 17 val.

 

.. belaukiant giedro Kalėdinio Susitikimo, scenoje susitinka muzikos epochos- instrumentai-atlikėjai..

 

Po sėkmingo pasirodymo Pažaislio festivalyje, publikos pageidavimu koncertas nuskambės Vilniaus miesto klausytojams.

 

Scenoje susitinka solistai:

Povilas Bingelis - fagotas

Vytautas Sriubikis - fleita

Vaiva Eidukaitytė-Storastienė - klavesinas

Roma Jaraminaitė - violončelė

 

Kūčių išvakarėse "Susitikimų" parengtoje programoje susitiksime su retai Lietuvoje atliekamais J.S.Bacho kūriniais. Skambės net trys šio kompozitoriaus opusai: dvi vargoninės trio sonatos C-dur, d-moll, bei sonata fleitai ir basso continuo e-moll. Koncerte greta baroko epochos genijaus Johanno Sebastiano Bacho opusų skambės vieno garsiausių šių dienų Latvijos kompozitoriaus Peterio Vaskso sakralinės muzikos kūriniai. Klausytojai turės progos susipažinti su Lietuvoje retai atliekama įstabaus norvegų kompozitoriaus Olav Berg, itin daug dėmesio skiriančio medinių pučiamųjų populiarinimui, muzika. Koncerte taip pat skambės vienas populiariausių estų minimalistų Arvo Pärt kompozicija "Spiegel im Spiegel".

 

„Muzikos reikia klausytis atviromis mintimis ir leistis vedamam savo paties vaizduotės. Tik tokiu būdu išvengsi pasyvumo ir aktyviai pasinersi į muzikinius potyrius,“ – O.Bergo muzikinis credo puikiai perteikia „Susitikimų“ vakaro atlikėjų siekius.

 

Retą, subtilaus tembro instrumentą profesionaliai valdantis Kauno valstybinio choro meno vadovo ir dirigento Petro Bingelio sūnus Povilas yra įgijęs du magistro laipsnius. Studijas baigė Danijos Karališkoje muzikos akademijoje Kopenhagoje ir Bazelio muzikos akademijoje Šveicarijoje.

Fagotininkas šiuo metu gyvena ir dirba Šveicarijoje, bendradarbiauja su Bazelio kameriniu bei simfoniniu orkestrais. Du kart „Zermatt Festival“ stipendininkas, dirbo ir grojo koncertuose kartu su muzikantais iš Berlyno Filharmonijos orkestro. Fagotininkas aktyvus kamerinės muzikos atlikėjas - koncertavo keliuose pučiamųjų kvintetuose su kolegomis iš Europos Sąjungos orkestro Ispanijoje ir Šveicarijoje. Studijų metu Bazelyje įkūrė barokines muzikos ansamblį "Il Consenso". Nuo 2008 metu muzikuoja su ansambliu "European Chamber Players".

Fleitos studijas V. Sriubikis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau tobulinosi Viurcburgo (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje. V. Sriubikis daug koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis, muzikuoja su įvairiais orkestrais, pasirodo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu dirba Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre. Visuomet kūrybingas, naujų idėjų nestokojantis fleitininkas, savo instrumentą prakalbinantis tiek egzotiškomis Indijos spalvomis, tiek subtiliais baroko muzikos tonais.

Vaiva Eidukaitytė-Storastienė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje baigė klavesino specialybės studijas bei fortepijono ir pedagogikos specialybių magistrantūrą, o taip pat - meno aspirantūros studijas (doc. J.Karnavičiaus klasė) ir apsigynė meno aspiranto darbą tema „Senosios klavyrinės muzikos atlikimo tradicija Lietuvoje“. Yra respublikinių bei tarptautinių konkursų dalyvė ir laureatė, tobulinosi tarptautiniuose kamerinės bei baroko interpretacijos meistriškumo kursuose pas pripažintus pasaulio pedagogus. Kaip klavesinininkė solistė koncertavo Vilniaus Filharmonijoje, Vilniaus Arsenale, taip pat kituose Lietuvos miestuose. Dalyvavo senosios muzikos programoje "Baroko kelias", Banchetto Musicale, šv. Kristupo vasara, Klaipėdos Muzikos Pavasaris, Europamusicale festivaliuose, nuolat muzikuoja su įvairiais kameriniais ansambliais . Šiuo metu - Lietuvos Kamerinio orkestro bei senosios muzikos "Affectus" ansamblio klavesinininkė, taip pat dirba B. Dvariono muzikos mokykloje. Pastaruoju metu gilinasi į vėlyvojo renesanso ir baroko epochų muzikos studijas bei autentišką jos interpretaciją.

Roma Jaraminaitė 2002 m. Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje baigė violončelės specialybės magistrantūrą (prof. S. Sondeckienės klasė). 2000m.Odensėje (Danija) C.Nielseno Muzikos akademijoje tobulinosi pagal Erasmus studijų pasikeitimo programą (prof. N.Ullner klasė). Kaip solistė Vilniaus Filharmonijoje koncertavo su Nacionaliniu simfoniniu bei Muzikos Akademijos simfoniniu orkestrais, daug griežė su įvairiais kameriniais ansambliais Lietuvoje ir užsienyje. 2009-2011 buvo kviečiama groti kameriniame orkestre "Kremerata Baltica". Nuolat tobulinasi tarptautiniuose baroko meistriškumo kursuose. Šiuo metu dirba Lietuvos Nacionaliniame Operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre, bei groja senosios muzikos ansamblyje "Affectus".

 

Durys atidaromos: 17 val. Trukmė: 1 val. 15 min. Nuolaidos: Senjorams ir studentams* - 50 proc. nuolaida sėdimiems bilietams. *renginio vietoje su bilietu būtina pateikti nuoladią įrodantį dokumentą.

 

 

2012 m. gruodžio 31 d. 16 val. Naujųjų belaukiant..

Muzikiniai laiškai. Teatralizuotas šventinis senosios ir šiuolaikinės muzikos koncertas

 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41, Vilnius

 

Muzikiniai laiškai Teatralizuotas šventinis senosios ir šiuolaikinės muzikos koncertas

 

Ar nebūtų nuostabu gauti laišką iš tolimos praeities?

Muzikinį laišką, kuris atskleistų, kaip nuo mūsų nutolusios epochos žmogus išreiškė meilės džiaugsmą bei skausmą, kaip išgyveno žiemos šaltį ir pavasario laukimą, kokiu būdu linksminosi ar kokiais žodžiais kreipėsi į Kūrėją?

Sniego baltumo laboratorijoje, kurioje keistas šių dienų angelas buria iš druskos, pieno, plunksnų ir kitų baltų dalykų, vyksta stebuklingos muzikinės kelionės laiku – mus pasiekia pergamentai iš XVII-XVIII amžiaus, o XX-XXI amžiaus žinutės išsiunčiamos atgal į senovę.

Ar žinojote, kad laiškai gali būti skambantys, šviečiantys, kvepiantys ar net turėti skonį?

Muzikos kalba įveikia erdvės bei laiko atstumus ir laiškai iš skirtingų epochų suskamba artimomis intonacijomis, suvibruoja tuo pačiu ritmu, sukurdami abipusio dalijimosi gražiausiais jausmais atmosferą.

 

Teatralizuotame šventiniame koncerte skambės

J.S. Bacho, H. Purcello, G. F. Handelio, G. Caccinio, J. Pachelbelio, M. Uccellinio, T. Merulos, L. Berio, T. Grigoriu, B. Martinu, W. Fortnerio ir kitų kompozitorių muzika.

 

Atlikėjai: Renata Dubinskaitė – vokalas Vytautas Sriubikis – fleita Rima Švėgždaitė – smuikas Roma Jaraminaitė – violončelė Vaiva Eidukaitytė-Storastienė – klavesinas, fortepijonas Joana Čižauskaitė – režisūra, vaidyba

 

Nuolaida: Studentams, moksleiviams ir senjorams * Su bilietu renginio vietoje būtina pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą.

 
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media