Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Istorinės asmenybės atsiveria per meną: J.Pilsudskio ir F.Dzeržinskio susitikimas

VMMD Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, kviečia į renginį „Istorinės asmenybės atsiveria per meną: J.Pilsudskio ir F.Dzeržinskio susitikimas". Renginys įvyks 2011 m. gruodžio 3 d., šeštadienį, 16.30 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius). Filosofas ir rašytojas Arvydas Juozaitis pristatys savo naująją dramą, istorinį tragifarsą „Širdis Vilniuje". Juzefo Pilsudskio, Žečpospolitos maršalo, vaidmenį atliks aktorius Gediminas Storpirštis, o Feliksą Dzeržinskį, bolševikų komisarą, vaidins aktorius Aleksas Kazanavičius. Renginyje muzikuos multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Pateikiame iškalbingą A.Juozaičio pjesės personažų susitikimo rojuje fragmentą:
 

FELIKSAS. Tai garbės salvės, paleistos iš septynių 50 mm zenitinių prieštankinių pabūklų. Prie miesto kapinių. Šiuo metu jūsų širdį nuleidžia į kapą.
JUZEFAS. Beprotnamis.
FELIKSAS. Ten gal ir taip, čia - ne. Anapus - Vilnius, gimtasis jūsų miestas, kuriame jūsų širdis atgula amžiams. Sutikite, labai panašu į beprotnamį. Ir žmogus, taip pasielgęs su savo širdimi, - į beprotį. Kas dar tokią nesąmonę galėjo sugalvoti? Tik jūs, vienintelis. Bet čia - rojus. Amžinai šviesu, šilta, patogu. Ir maitina neblogai. Nurimkite, aš nepriminsiu jums to beprotnamio.

Atvykite į renginį ir išgirskite istorijos tęsinį!
Renginys nemokamas.

 
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media