Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Manoel de Oliveira kūrybos paroda

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje rugpjūčio 14 d. 15 val. atidaroma portugalų režisieriaus Manoel de Oliveira kūrybos paroda.
Oliveira yra vyriausias (g. 1908) vis dar kuriantis filmų režisierius. Tiesą sakant, vienintelis, kurio karjera prasidėjo nuo tyliųjų filmų, tokių kaip „Darbai prie Douro upės" (1931) iki vėliausiojo režisieriaus darbo „Šviesiaplaukės merginos nepaprastumas", kuris visai neseniai 2009 buvo pristatytas Berlyne. Nuo tų laikų Oliveira pastatė daugiau nei 50 filmų. Jo darbai sulaukė pasaulinio pripažinimo, tai įrodo daugybė apdovanojmų įteiktų kino festivaliuose, institutuose ir akademijose.
Manoel de Oliveira nepakartojama kūryba atspindi unikalų ir originalų gyvenimą, kurį jis parodo savo filmuose. Būdamas išskirtiniu atletu (jis buvo šuoliu su kartimi portugalų čempionas), lenktynininku, trapecijos meistru, Douru upės vyno gamintoju ir vieno iš žinomiausių portugalų passamania fabrikų direktoriumi, Manoel de Oliveira visada matė savo gyvenimą kaip nesibaigiantį patirties šaltinį, kurio ištakos glūdi nepaprastos asmenybės gyvybiškume, kuris nustebina visus jį pažįstančius žmones.
Tautos istorija ir kultūros identitetas neretai darė įtaką Oliveira'os darbams. Ryšys tarp dokumentikos ir fantastikos, teatro kine, teksto ir vaizdų, garsų ir muzikos nepriklausomybė, kaip ir žmonių santykiai yra nuolat atrandami jo kūryboje. Jie ypač pastebimi istorijose apie vyrus ir moteris, kurios buvo paimtos iš novelių ir pjesių. Oliveira vyrus ir moteris pristato per jų skirtumų, traukos, santykių vystymosi bei atšalimo žaidimus. Portugalija, jos istorija ir kultūra - pasikartojanti tema Manoel de Oliveira darbuose.

 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Portugalijos ambasada Vilniuje, Instituto Camoes ir Serralves muziejus (Portugalija) pristato parodą, kurioje pateikiama medžiaga atskleidžianti režisieriaus asmenybę, jo gyvenimo faktus, plačiau pristatoma jo kūryba. Parodos metu bus rodoma Serralves muziejaus paruoštos ekspozicijos, keliaujančios po visą pasaulį, dalis tematiškai pristatanti Manoel de Oliveira kinematografiją.

 

Paroda veiks iki rugsėjo 14 d.

 
Parodos plakatas
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
Anna Lindh fondas
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media