Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Menas Lietuvos senuosiuose dvaruose 2010

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje nuo kovo 25 d. iki lapkričio 15 d. vyks kultūrinio projekto „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose 2010" rengiamos parodos. Šiais metais bus eksponuojami menininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Kazachstano darbai. Muziejuje bus pristatoma Jūratės Mykolaitytės, Harijs Brands (Latvija), Viginto Stankaus, Evgenij Švecov (Sankt Peterburgas) ir Vilmos Markauskaitės kūryba.

Apie projektą
2007 m. gimė idėja surengti projektą, kurio įgyvendinimas suteiktų galimybę menininkams pristatyti savo kūrybą, o kultūrinei visuomenei, ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir regionuose, susipažinti su šiuolaikinio meno tendencijomis. Tuo pat metu projektas atkreiptų dėmesį į mūsų turtingą istorinės architektūros palikimą bei suteiktų daugiau išsamios informacijos apie jį.

2008 m. balandžio - gruodžio mėn. vyko tarptautinio kultūrinio projekto „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose" pirmas etapas. Jo metu įvyko 40 šiuolaikinės dailės parodų, kuriose savo kūrybą pristatė devyni menininkai iš Lietuvos ir Ukrainos, visa eilė muzikinių projektų. Parodos, kurios vyko šešiose Lietuvos apskrityse, sulaukė didžiulio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio.
2009 m. projekte „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose" dalyvavo devyni menininkai iš Lietuvos ir vienas iš Gruzijos. Savo kūrybą pristatė tapytojai: Nomeda Saukienė, Algirdas Petrulis, Jonas Daniliauskas, Miglė Kosinskaitė, Maka Batiashvili (Gruzija), Vidmantas Gerulaitis, Laimonas Šmergelis, Arūnas Daujotas, akvarelistas Eugenijus Nalevaika ir skulptorius Alius Berdenkovas.
Organizatoriai ir menininkai kviečia Jus keliauti drauge šiuo „kultūros keliu" - atrasti, prisiminti ir puoselėti mūsų istorinį paveldą, prisiliesti prie senosios ir šiuolaikinės Lietuvos dailės.

 
Jūratė Mykolaitytė "Balta kėdė", 1998 m. Foto:www.menasdvaruose.lt
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media